KONAKLAMA
HAVAALANI
TÜRKİYE'DE VİZE
TURLAR
TREN ULAŞIMI
LÜKS YAŞAM
ARAÇ KİRALAMA
İŞ DÜNYASI
 
Plus Istanbul - İstanbul Şehir Rehberi
10 C˚
Skip Navigation Links
  İSTANBUL HAKKINDA
  KÜLTÜR & SANAT
  YEME & İÇME
  EĞLENCE & SAHNE
  GECE HAYATI
  SPOR
  ALIŞVERİŞ & MODA
  GEZİ
  MÜZİK
  EĞİTİM
  SAĞLIK
  ULAŞIM
  ÇOCUK
İstanbul'daki en sevdiğiniz tarihi eser hangisidir?





Oteller Detaylar için tıklayınız
Restaurant Detaylar için tıklayınız
Havaalanları Detaylar için tıklayınız
Fuarlar Detaylar için tıklayınız




İstanbul Meyhaneleri

İstanbul meyhane kültürünün en iyi şekilde yaşandığı şehirlerin başında gelmekte. İstanbul'da bulunan birbirinden farklı meyhanelerde özel mezeler ve içkiler eşliğinde gecenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Şehrin en özel meyhaneleri ile ilgili adres ve detaylı bilgilerin yanı sıra yaklaşık fiyat bilgileride sayfalarımızda.



Asmalı Cumba

Asmalımescit'te yeni açılan Asmalı Cumba küçük, sevimli bir meyhane. Mekan Asmalımescit Sokak'ın ünlü meyhanesi Yakup 2'nin biraz ilerisinde hizmet veriyor. Geniş bir menüsü bulunan Asmalı Cumba haftasonları oldukça kalabalık. Duvarlarında tablolarü yarıdan sonrası taş duvarlarıyla küçük ve sıcak bir mekan. Mekan'da hafta içi ve hafta sonlarında küçük bir fasıl grubu var.



Bade

1999 yılında açılan Bade Restaurant o günden beri şehrin en iyi meyhanelerinden birisi olarak anılıyor. Tarihi bir evde hizmet veren restaurantın 4 bağımsız odası ve 4 salonu var. Bade'nin özel yemekleri levrek buğulama ve salata. Bunun yanında menüsü oldukça geniş olan mekan soğuk ve sıcak mezelerdede iddialı. Mekan her akşam canlı müziğe ev sahipliğe yapmakta.



Bebek Meyhane

İstanbul'un en şık meyhanelerinden bir tanesi Bebek'te açıldı. Bebek Meyhane şık ve zarif tasarımı, Ermeni Türk, Yunan mutfağına sahip mutfağı ile oldukça çekici. Küçük Bebek Caddesi'nde bulunan meyhane krem rengi şık bir dekorasyona sahip. Geniş bir meze servisi olan meyhanede küçük rakı servis edilmiyor. Semizotu ve ahtapot salatası oldukça lezzetli. Bebek'in tek meyhanesi olan mekan şık, lezzetli ve özenli.



Beşiktaş Balık Lokantası

Beşiktaş Spor Kulübü'nin tanınan ismi Turgut Visinlimen'e ait olan restaurant aslında bir meyhane. Beşiktaş Balık Pazarı'nda yer alan mekan bir çok ünlü isminde uğrak noktalarından. Mekanın kendisine ait spesiyali Hamsi Köftesi. Bunun yanında balık mezelerinde oldukça başarılı olan restaurant semtin en eski adreslerinden bir tanesi.




Boncuk

Restaurantta yemek seçimleri mekanın işletmecisi Ramazan Gök'e ait. Boncuk Restaurant Nevizade'de 15 yılını doldurmuş bir mekan. Menüsü ağırlıklı olarak Türk ve Ermeni mutfağından oluşuyor. Menüsü aynı zamanda geniş balık ve tatlı alternatiflerinede sahip. Mekanda her akşam canlı fasıl dinleyebilirsiniz.




Cumhuriyet Meyhanesi

Meyhane kültürünün İstanbul'daki en eski temsilcilerinden olan Cumhuriyet Meyhanesi yüz yılı aşkın süredir hizmet vermekte. Beyoğlu'nun yaşayan en eski mekanlarından olan meyhanenin oldukça geniş bir hayran kitlesi var. Menüsü et ve balık ağırlıklı olan meyhanede şarap severler içinde oldukça geniş bir yelpaze oluşturulmuş. Mekanın en önemli özelliği ise Atatürk'ünde bu mekanı şereflendirmiş olması.



Çiçek Pasajı Cadde

Anadolu yakasının meyhane kültürünü yaşatan Çiçek Pasajı Cadde pasajdaki Bahar Restaurant'ın devamı. Menüsü oldukça geniş olan mekanın iki girişi var ve bu girişlerden biri bar olarak değerlendirilmiş. Mekanın duvarlarını Çiçek Pasajı fotoğrafları süslüyor. Menünün dışında fiks menü seçeneğide sunan mekan Anadolu yakasından ayrılmak istemeyen meyhane severler için güzel bir alternatif sunuyor.



Degüstasyon

Degüstasyon Balık Pazarı'nın markalaşmış isimlerinden biri. Mekanın menüsünde et ve balık menüsü ağırlıklı. Özel menülerin servis edildiği mekanda fiks menü uygulamasıda var. Mekanın yaz akşamları için kullanılan bir açık terasıda var. Her akşam canlı fasılda mekanın olmazsa olmazlarından.




Demgah

Demgah Balıkpazarı'nda her gn 10:00 ile 01:00 arasında hizmet veriyor ve Balıkpazarı'nın en eski meyhanelerinden bir tanesi. Yazın sokağa attığı masaları ile Nevizade havası yaşayabileceğiniz restaurantın üst katında ise her akşam fasıl müziği var. Uygun fiyatı ile hizmet veren restaurantın kömürde levrek ve hamsisi iddialı.



Despina

Kurtuluş'ta bulunan Despina Meyhanesi İstanbul'un en tarihi ve eski meyhanelerinden bir tanesi. Bu meyhane uzun yıllardır kentte meyhane kültürünün simgelerinden bir tanesi. Despina'nın bir bahçesi Haliç!'e bakıyor ve burada yaz akşamları çok keyifli. Mekanın mezeleri İstanbul'un en iyilerinden. Despina'da sık sık fasıl gecesi düzenleniyor.




Ehlikeyif

Ehlikeyif zeytinyağlılar, deniz mahsulleri, ev yemekleri sunan bir restaurant. Mekan gündüzleri öğlen yemekleri için restaurant olarak hizmet vermekte. Gece ise şık bir meyhane. Mekanda fiks menü uygulamasıda sunulmakta. Fasıl isteğe bağlı olarak düzenleniyor.




Eleos

Eleos bir rum meyhanesi. İsmi Yunancada merhamet anlamına geliyor. Mekanı diğerlerinden ayıran önemli özelliği bir ege ruhu ile baştanbaşa beyaz dekore edilmiş olması. Dekorasyonun dışında ise lezzetli yemekler ve iyi müzikler mekanın değişmezleri arasında. Menüsünün en özel yemeği kağıtta balık ve hamsi dolma. Mekanda iken burnunuza ege denizinin kokuları gelecek. Pazar günü kahvaltı içinde tercih edebileceğiniz mekan Yeşilköy'de bulunuyor.



Galata Meyhanesi

İstiklal Caddesi'nin en iyi meyhanelerinden bir tanesi Galata Meyhanesi. Mevsime bağlı olarak değişen menüsü bu tarz mekanlar içerisinde lezzet açısından oldukça iddialı. Mekanda haftasonları fasıl müziği bulunuyor.





Hatay Meyhanesi

Hatay Meyhanesi İstanbul'un simge meyhanelerinden bir tanesi. Mekan 1950'lerden günümüze şehirdeki meyhane kültürünün en önemli temsilcilerinden bir tanesi. Anadolu yakasının en iyi meyhanesi sayılan Hatay Meyhanesi haftasonları oldukça kalabalık ve sık sık sanat hayatının ünlü simalarını ağırlıyor. İyi mezeler ve keyifli bir sohbet akşamı için önerimiz Hatay Meyhanesi.



İmroz

İmroz İstanbul'un eski meyahnelerinden bir tanesi. Meşhur Krepen Pasajı'nda ilk olarak faaliyet göstermeye başlayan mekan zaman içinde Nevizade'ye taşınmış. Şimdilerde sokağın sevilen mekanlarından bir tanesi olarak hizmet vermekte. Menüsünde ağırlıklı olarak taze balıklar ve deniz mezeleri bulunan mekanda bunun dışında et yemekleride et severler için güzel lezzetler sunmakta.



İstiklal Meyhanesi

Beyoğlu'nda bulunan İstiklal Meyhanesi Zarifi'nin altında hizmet vermekte. Rum meyhanesi kıvamındaki mavi ve beyaz dekorasyonu ile şık bir meyhane. Mekanda sadece Türk mutfağı değil Ermeni ve Rum mutfaklarındanda değişik lezzetler tadabilirsiniz. Rakının dışında oldukça geniş bir şarap menüsünüde sahip olan meyhanede akşamları fasıl müziği yapılıyor.



Kadir'in Yeri

1951 yılından bu tarafa hizmet veren Kadir'in Yeri müdavim açısından İstiklal Caddesi'ndeki en şanslı mekanlardan bir tanesi. Menüsünde öne çıkanlar ise soğuk mezeler ve mekanın özel balık lezzetleri. Yaz akşamları için sokaktaki masalar size tam bir curcuna yaşatıyor.




Müzeyyen

Müzeyyen Arnavutköy'de bulunuyor. Tasarımı ile oldukça göz dolduran mekanda minimalist bir tasarımla fazla hiç bir şey göze batmıyor. Beyaz sandalyeleri, kahverengi masaları ve yerdeki karo uygulamaları ile sizi bir film setindeymiş gibi hissettiren mekanın nerede ise tüm yemekleri özel lezzetler statüsünde. Menüsü balıktan kırmızı ete yada yöresel lezzetlere kadar uzanan mekanda rakıya alternatif olarak lezzetli şaraplardanda tadabilirsiniz. Kendinizi eski zamanlarda hissedeceğiniz mekan yeme içme editörümüzünde favorileri arasında.



Nazende Fasıl

Nazende Fasıl için İstanbul'un en şık meyhanesi denebilir. Dekorasyonu Orta Avrupa'nın şık mekanları tadında olan Nazende'nin oldukça geniş menü seçenekleri var. Mekanın önemli özelliklerinden birisi mekanın ortasına konuşlanmış olan pist. Haftasonları stres atıp dağıtmak için güzel alternatif sunan mekanda pazartesi hariç her gün fasıl müziği var. Ana yemekler ve mezeler dışında mekanın tatlılarıda tavsiyelerimiz arasında yer alıyor.



Rakıcı

İstiklal Caddesi üzerindeki Sofyalı sokak'ta bulunan Rakıcı kendine has tarzı olan bir meyhane. Duvarları eski fotoğraf ve albümlerle süslü ve pencereleri kıpır kıpır bir sokak manzarasına açılan mekan lezzetleri ile başdöndürücü bir ruha sahip. Taze otlardan hazırlanan mezeleri mekana Akdeniz ve Ege havası katarken balıkları ise muhteşem tadlar bırakıyor damağınızda. mekanda aynı zamanda fiks menü uygulamasıda sunuluyor. Her gece canlı fasıl dinleyebilirsiniz.



Refik

Refik eski bir meyhane olmasının yanında özellikle bu işin en iyi adreslerinden bir tanesi. Menüsü öğlen ve akşam olarak ikiye ayrılan Refik'in öğlen yemeklerinde tencere yemek seçeneklerini bulabiliyorsunuz. Akşam meyhane saatinde ise unutamayacağınız meyhane lezzetleri ile karşılaşıyorsunuz. Yemeden ayrılmamanız gerekenler ise kuzu sarması ve arnavut ciğeri. Eğer et yemeyi tercih etmiyorsanız şekerpare tatmanızı öneririz.



Sefarad

Sefarad Meyhanesi Ortaköy'ün en eski ve ünlü adreslerinden bir tanesi. Dereboyu'nda bulunan meyhane 2 katlı bir binada hizmet veriyor. Mekan eski objelerle süslü. Kapısından içeri adım atar atmaz mekanın ambiyansı sizi sarıp sarmalıyor. Yemek menüsünde ağırlıklı olarak balık göreceğiniz mekanda mezelerde lezzetli.



Sofyalı 9

Asmalımescit'te hizmet veren Sofyalı 9 eski rum tasarımı bir kimliğe sahip. Asmalımescit müdavimlerinin sıklıkla rağbet ettikleri mekanda öğlen yemekleride çıkmakta. Akşam muhabbet etmek, sokağı izlemek ya da lezzetli tadlardan tatmak için uygun. Turist gruplarınında sıklıkla gittikleri mekanda fiyatlarda uygun tutulmuş. Mekanın menüsünde sıcak ve soğuk mezeler ön plana çıkıyor. Sakinliği ve kendine özgü havası ile görülmesi gereken bir mekan.



Yakup

Yakup müdavimleri istanbul dışına taşmış olan bir mekan. Özel lezzetleri ile bir çok kesimden insanı bir araya getiren mekanın geniş bir müdavim kitlesi var. Haftanın her günü tam kapasite çalışan Yakup'a gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Mezelerinde çok başarılı olan Yakup'un ana yemeklerinde ise balık menüsünü tavsiye ediyoruz.



Zarifi

Beyoğlu'nun sevilen mekanlarından Zarifi farklı bir meyhane. Tasarımı, hizmet anlayışı ile ön plana çıkan mekanın menüsünde Ermeni, Arap, Rum mutfağının yanısıra Türk ve Osmanlı mutfağınında eşsiz lezzetleri sunuluyor. Et ızgaraları oldukça beğenilen mekanda tatlılarıda denemenizi öneririz. Haftanın her gecesi başka bir müzik programı olan Zarifi'de haftasonları eski şarkılar çalınıyor.




9 Ece Aksoy

Tepebaşı'nın iddialı lezzet evi 9 Ece Aksoy'da her gün tencere yemeği bulma şansınız var. Mekanın menüsü ise oldukça iddialı ve zengin. Makarnadan lezzetli köftelere kadar çok farklı lezzetleri kendi tarzlarında pişiren mekansahan köftesi ile ünlü.






meyhane, meyhaneler, istanbul meyhane, istanbul meyhaneleri, istanbuldaki meyhaneler, meyhaneler istanbul, meyhaneler beyoğlu, beyoğlu meyhaneleri, beyoğlu meyhaneler, beyoğlu meyhaneleri fasıl, beyoğlu meyhaneler, istanbul meyhaneleri, istanbul meyhane, istanbul meyhanesi, istanbul meyhaneler, istanbulun meyhaneleri, taksimdeki meyhaneler, anadolu yakası meyhane, anadolu yakası meyhaneleri, istanbulun en iyi meyhanesi, istanbulun en iyi meyhaneleri, fasıllı meyhane, fasıllı meyhaneler, fasıllı mekanları, meyhaneler, meyhaneler taksim, meyhaneler beyoğlu, meyhaneler istanbul, meyhaneler anadolu yakası, meyhane kültürü, en iyi mezeciler, istanbul mezeleri, istanbul meyhane fasıl, en iyi meyhaneler, en güzel meyhaneler, en iyi meze, ucuz, pahalı, lüks, istanbul meyhane rehberi, istanbul meyhane fasıl, nerede, nasıl gidilir, ne giyilir, fiyat, fiyatı, fiyatları, menü, beşiktaş meyhaneleri, bebek meyhanesi, bebek meyhane, ortaköy meyhane, ortaköy meyhanesi, ortaköy meyhaneleri, kadıköy meyhane, kadıköy meyhaneler, kadıköy meyhaneleri, nişantaşı meyhane, boğaz meyhane, boğazda meyhane, bağdat caddesi meyhane, bostancı meyhane, bostancı meyhanesi, bostancı meyhaneler
İstanbul Konaklama İstanbul Hotel İstanbul Apartman İstanbul Hostel İstanbul Kamp İstanbul Karavan İstanbul Konukevleri Türkiyede Vize İstanbul'daki Başkonsolosluklar Gümrük İşlemleri Türkiye'de Vize İşlemleri İstanbul Havaalanı İstanbul Havaalanı Karşılama İstanbul Havaalanı Transfer Atatürk Havalimanı Ulaşım Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım İstanbul Atatürk Havalimanı Sabiha Gökçen Havalimanı Havayolu Firmaları Turlar İstanbul Tur Rehberi Özel Turlar İstanbul Trenleri İstanbul'dan Yurtiçi Trenler İstanbul'dan Yurtdışı Trenler Haydarpaşa Tren istasyonu Sirkeci Tren İstasyonu Lüks Yaşam İstanbul Lüks Restaurantlar İstanbul Lüks Otelleri İstanbul'da Lüks Alışveriş İstanbul Araç Kiralama İstanbul'da Araç Kiralama Rehberi İstanbul İş Dünyası İstanbul Fuar Rehberi İstanbul Kongre Rehberi Foto Galeri Video Galeri İstanbul Mekanlar Rehberi Röportaj Etkinlikler & Şu Anda Ne Var Çocuk İstanbul Ulaşım İstanbul Sağlık Rehberi Yeme İçme İstanbul Restaurantları Kültür Sanat Eğlence & Sahne Gece Hayatı İstanbul Clubleri İstanbul Barlar Alışveriş & Moda İstanbul Gezi İstanbul Konserler İstanbul Eğitim Rehberi